Boomfeestdag in weer en wind zeer geslaagd

Op liefst twee locaties vierde Deventer dit jaar de Boomfeestdag: bij het Landje van Niets in de Vijfhoek en bij Openluchtzwembad Looërmark in Bathmen. Samen met kinderen van vijf verschillende scholen, hebben wethouder Frits Rorink, gedeputeerde Hester Maij en Commissaris van de Koning Andries Heidema bomen geplant. Tevens kregen zij het recent verschenen bomenboek ‘Uit je kruin!’ door auteur Jeanette Boogmans aangeboden. Een boek vol boombelevingsspellen, die ook ter plekke werden uitgevoerd door de kinderen.

Dit jaar was de 63e keer dat de landelijke Boomfeestdag plaatsvond, zo’n 115.000 kinderen planten een boom, waarbij zij hopelijk na jaren nog kunnen aanwijzen welke boom zij ooit geplant hebben. In Deventer waren het dit keer twee initiatieven uit de gemeente, die gekozen waren als plantlocatie. Het Landje van Niets is een klein ecologisch beheerd natuurgebiedje in de dop, in het leven geroepen door buurtbewoners. De groenvoorziening bij het zwembad staat er al langer, het zwembad bestaat dit jaar 50 jaar, maar met de nieuwe aanplant van bomen op de ligweide moet het straks nog plezieriger zijn om te gaan zwemmen en zonnen.

De Boomfeestdag in Deventer wordt jaarlijks in opdracht van de gemeente georganiseerd door de Ulebelt, daarbij bijgestaan door Het Groenbedrijf Deventer, Deventer Bomenstichting, IVN Deventer, Vogelwerkgroep IJsselstreek, en dit jaar ook Stichting Groen en Mens en Zebrarups Natuureducatie.