Expeditie Uiterwaard 2.0

In het voorjaar van 2016 kunnen klassen weer mee op Expeditie Uiterwaard. Groepen 7/8 van het basisonderwijs gaan de uiterwaarden bij Deventer ontdekken en beleven, en leren hier over de maatregelen die inmiddels genomen zijn om meer ruimte aan de rivier te geven.

Tussen 2011 en 2014 voerde de Ulebelt het succesvolle project Expeditie Uiterwaard uit met zo’n 2.000 leerlingen van het basisonderwijs in Deventer. We zijn erg blij dat we samen met het Waterschap Groot Salland deze Expedities opnieuw kunnen aanbieden voor het basisonderwijs. Het Waterschap heeft geld toegezegd voor nieuwe series, te starten met het voorjaar van 2016.

Inmiddels is er veel veranderd rondom de IJssel, want de maatregelen, waarover we tijdens de Expedities al vertelden, zijn nu uitgevoerd en het project Ruimte voor de Rivier Deventer is afgelopen maand officieel opgeleverd in aanwezigheid van minister Schultz. Tijdens die oplevering refereerde de Dijkgraaf (niet voor de eerste keer) aan het belang van educatie over dit project richting het onderwijs. De Ulebelt gaat dan ook met veel plezier verder met het realiseren van Expeditie Uiterwaard 2.0!

Aanmelden voor een Expeditie kan via projectleider Maike Nelissen.

120  P1020009 P1020116IMG_0067 P1020129 P1020149121